وبلاگ خبری پن‌لاگ: یازده نفر در هیجده تیر در فرانکفورت دستگیر شدند

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: یازده نفر در هیجده تیر در فرانکفورت دستگیر شدند خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Sunday, July 10, 2005
 

یازده نفر در هیجده تیر در فرانکفورت دستگیر شدند

به مناسب ششمین سالگرد 18 تیرماه، روز حمله پلیس جمهوری اسلامی به خوابگاه دانشجویان دانشگاه تهران، در هشت شهر آلمان دانشجویان و فعالان سیاسی مخالف جمهوری اسلامی تظاهرات متعددی برپا کردند. در تظاهراتی که در برابر کنسولگری جمهوری اسلامی در فرانکفورت انجام گرفت، پلیس 11 تظاهرکننده را به اتهام پرتاب گوجه فرنگی و تخم مرغ گندیده به درو پنجره های ساختمان دستگیر کرد. آقای صالح سرداری، سخنگوی تظاهرکنندگان که در میان بازداشت شدگان بود در مصاحبه با رادیوفردا می گوید پلیس به اصرار کنسول آنها را دستگیر کرد و شش ساعت در بازداشت بودند و بعد از انگشت نگاری و عکسبرداری آنها را آزاد کردند.در گرامیداشت سالروز 18 تیرماه هشت شهر بزرگ آلمان روز گذشته شاهد حرکت همبستگی ایرانیان با دانشجویان بود. حرکت اعتراضی در برابر سرکنسولگری جمهوری اسلامی در شهر فرانکفورت، یکی از همین تظاهرات بود و زمانی که می‌رفت این حرکت اعتراضی به پایان خود نزدیک شود، گروهی از ایرانیان با پرتاب تخم‌مرغ وگوجه‌فرنگی به درو پنجره این مرکز، اعتراض کارکنان سرکنسولگری را سبب شدند و بلافاصله ماموران انتظامی وارد معرکه شده 11 تن را که گویا در این حرکت دست داشتند موقتا بازداشت کردند.
صالح سرداری (سخنگوی تظاهرات یادبود 18 تیرماه، فرانکفورت): تظاهرکنندگان با تخم‌مرغ و گوجه‌فرنگی به کنسولگری حمله کردند و بعد از مدتی پلیس وارد کنسولگری شد و بعد بگومگوی پلیس و سرکنسول جمهوری اسلامی در فرانکفورت سر این مسئله به وجود آمد. آنها اعتراضشان این بود که گویا پلیس نیامده وبی حفاظ بوده و دست اوپوزیسیون و تظاهرکنندگان را بازگذاشتند در اعتراض کردن و زدن گوجه‌فرنگی و تخم‌مرغ به ساختمان کنسولگری و بالاخره پلیس مجبور شد تحت فشار کنسولگری جمهوری اسلامی به تظاهرکنندگان حمله کند و بالاخره 11 نفر از تظاهرکنندگان را دستگیر کرد که خودمن یکی از آنها بودم.
ش.م.: آقای صالح سرداری! شما را بعد کجا بردند؟
صالح سرداری: ما را به یکی از مراکز پلیس در شهر فرانکفورت با ماشین‌های پلیس منتقل کردند و بقیه تظاهرکنندگان هم با ماشین‌های شخصی آمدند آنجا و بازاعتراض ادامه داشت و ما را به سلول‌های انفرادی منتقل کردند و هیچ نان و آبی هم در اختیارما نگذاشتند.
ش.م.: شما 11 نفر چند ساعت در بازداشت بودید؟
صالح سرداری: ما شش ساعت در بازداشتگاه بودیم.
ش.م.: چگونه آزاد شدید؟
صالح سرداری: بعد از اینکه انگشت‌نگاری کردند و عکس گرفتند و گفتند پرونده‌تان می‌رود و اگر ثابت شود که شماها بودید که تخم‌مرغ و گوجه‌فرنگی زدید به کنسولگری، پرونده شما به دادگاه می‌رود. بالاخره مجبور شدند تحت اعتراضات بیرون دوستان ما و شرکت‌کنندگان در اعتراض، ما را فعلا آزاد کردند.
ش.م.: آیا از شما تضمینی گرفتند؟
صالح سرداری: خیر. هیچ تضمینی ما ندادیم و گفتیم مطلقا ما نبودیم و شما تحت فشار سرکنسولگری جمهوری اسلامی این کار را کردید.

منبع: رادیو فردا
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?