وبلاگ خبری پن‌لاگ: عبدالرضا كريمى / خطر اعدام سه كرد در ارتباط با حزب دمكرات كردستان ايران

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: عبدالرضا كريمى / خطر اعدام سه كرد در ارتباط با حزب دمكرات كردستان ايران خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Saturday, September 10, 2005
 

عبدالرضا كريمى / خطر اعدام سه كرد در ارتباط با حزب دمكرات كردستان ايران

دویچه وله: آقای عبدالرضا کریمی، دفتر سیاسی «حزب دمکرات کردستان ایران» نسبت به خطر اعدام سه زندانی سیاسی كرد هشدار داده است. این سه نفر چه کسانی هستند؟

عبدالرضا کریمی: اجازه بدهید موضوعی را سریع و مختصر بگویم. در سال ۱۹۸۴، حدود ۲۱ سال پیش، درگیری شدیدی در اطراف بوکان بین حزب دمکرات و نیروهای رژیم پیش آمد. در آن درگیری عده ی زیادی از نیروهای رژیم اسیر شدند، من‌جمله بین اسرا ۸ سرباز بودند، که آنها سرباز کرد بودند. بعد از اینکه درگیری تمام شد ما مثل همیشه گفتیم که اسرا را به رژیم پس می دهیم. رژیم هم حاضر شد. وقتی اسیرها را پس دادیم، دو روز بعد از آن، رژیم از آن ۸ سرباز کردی که جزو اسرا بودند به جرمی واهی که شما خائنید و چون حزب شما را اعدام نکرده، پس حتما به ما خیانت کرده اید، ۴ تن را اعدام کرد. ۴تای دیگر هم فرار کردند. در این حدود ۲۲ـ۲۱ سال اینها در شهرهای دیگر ایران، بهرحال در جاهایی زندگی شان را گذراندند. اخیرا یکی از آنها دستگیر می شود که رژیم با تهدید یا با رشوه دادن ایشان را وادار می کند تا بعنوان طعمه آن سه تای دیگر را پیدا بکند. ظاهرا آن سه تای دیگر را هم پیدا کرده و دستگیر می کنند. این فرد که به اصطلاح طمعه بوده اصلا معمول نیست کجاست و سرنوشتش چیست. و حالا بعد از ۲۱ سال به این جرم واهی که چون حزب دمکرات شما را اعدام نکرده، پس خائنید، بعد از ۲۱ سال حال قرار است اینها را اعدام بکنند. ما از تمام مجامع بین المللی، از تمام انسانها و از تمام سازمانهای بشردوستانه می خواهیم حداقل گوش بدهند به حرف ما، که این چه جور رژیمی ست که بعد از بیست و چندسال می خواهد کسانی را اعدام بکند به این جرم که شما را چرا اعدام نکردند. حرف ما اینست که به گوش همه ی جهان، دولتها و مجامع بشردوست برسانیم که داستان از این قرار است تا جلوگیری بکنند از اعدام بناحق این افراد.
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?