وبلاگ خبری پن‌لاگ: فاضلاب اصفهان در آب های زاينده رود

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: فاضلاب اصفهان در آب های زاينده رود خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Saturday, September 10, 2005
 

فاضلاب اصفهان در آب های زاينده رود

اصفهان، خبرنگار ,ايران,: براى دومين بار ظرف دو سال اخير باز هم فاضلاب اصفهان به رودخانه زاينده رود سرازير شد.
با گذشت يك هفته از ورود فاضلاب شهرى به رودخانه زاينده رود حدفاصل پل بزرگمهر و پل هاى غدير هنوز هيچ اقدامى از سوى مسؤولان آب و فاضلاب شهرى اصفهان براى جلوگيرى از اين فاجعه زيست محيطى برداشته نشده است.
ورود فاضلاب از دهانه يك كانال به رودخانه زاينده رود بادبى بالا طى روزهاى گذشته در حالى است كه بوى نامطبوعى فضاى اين منطقه را فرا گرفته و علاوه بر آلودگى آب، موجب ناراحتى مردم و ساكنان اين منطقه نيز شده است.
تغيير رنگ آب زاينده رود در حجم وسيع و رشد گياهان هرز از جمله اولين شاخص ها و تغييرات در كناره جنوبى زاينده رود حد فاصل بين اين دو پل است.
اين دومين بار است كه طى دو سال گذشته فاضلاب شهرى اصفهان وارد زاينده رود مى شود، سال قبل شكسته شدن بخشى از شبكه در يك خيابان اصلى به علت بار زياد وارده بر آن باعث شده بود شركت فاضلاب تا تعمير مجدد آن براى مدتى فاضلاب را به درون زاينده رود هدايت كند كه اين مسأله اعتراض دوستداران محيط زيست را برانگيخته بود.
اما ظاهراً اين بار فاضلاب شهرى بدون هيچ دليلى در حال ورود به زاينده رود است. در حالى كه مسؤولان آب و فاضلاب اصفهان در اين باره سكوت كرده اند، يك كارشناس مركز بهداشت محيط استان اصفهان گفت: ورود اين آلاينده به زاينده رود در حالى است كه لوله ها و شبكه فاضلابى منطقه دچار هيچ گونه شكستگى يا حادثه نشده است
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?