وبلاگ خبری پن‌لاگ: دو تن ديگر به اتهام مخالفت با رژيم در کردستان دستگير شدند

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: دو تن ديگر به اتهام مخالفت با رژيم در کردستان دستگير شدند خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Monday, September 12, 2005
 

دو تن ديگر به اتهام مخالفت با رژيم در کردستان دستگير شدند


حزب دمكرات كردستان ايران : به دنبال روى كار آمدن محمود احمدى‌نژاد و همچنين موج اعتراضاتى كه شهرها و مناطق مختلف كردستان ايران را در بر گرفت، فضاى سركوب و اختناق در كردستان سيرى صعودى به خود گرفته است. بنابه گزارشهاى واصله، دستگاههاى امنيتى رژيم علاوه بر قتل و انتقال عده‌اى از هم ميهنان كردمان به مكانهاى نامعلوم، همچنان در حال دستگيرى كسانى مى‌باشند كه به گمان آنان بانى اعتراضات اخير شهرهاى كردستان هستند.
در اين راستا طى چند روز گـذشته دو تن به اسامى ذيل از سوى دستگاههاى امنيتى رژيم دستگير و به مكان نامعلومى انتقال داده شده‌اند:
1ـ آزاد لطف پورى، اهل سنندج، دانشجو و فعال فرهنگى ـ اجتماعى و يكى از سخنگويان اعتصابات مردم سنندج در مقابل استاندارى كردستان
2ـ رحيم شيلانى ، اهل بوكان
همچنين شمارى از فعالان فرهنگى اجتماعى كه پيشتر دستگير شده‌اند از جمله سعيد ساعدى و اجلال قوامى در زندان در اعتصاب غذا به‌سر مى‌برند.
ضمن محكوم نمودن دگرباره‌ى سياستهاى سركوبگرانه‌ى رژيم، از محافل و مجامع مدافع حقوق بشر مى‌خواهيم نسبت به اعمال ضد انسانى جمهورى اسلامى سكوت نكرده و اين رژيم را تحت فشار قرار دهند تا دست از سركوب هم ميهنان كردمان بردارند.
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?