وبلاگ خبری پن‌لاگ: زندانیان سیاسی کرد را تنها نگذاریم

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: زندانیان سیاسی کرد را تنها نگذاریم خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Tuesday, September 27, 2005
 

زندانیان سیاسی کرد را تنها نگذاریم

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان در بیانیه ای خطاب به وجدانهای بیدار جهان نوشت هم اکنون در زندانهای کردستان و سایر شهرهای ایران تعداد زیادی از فعالان سیاسی کرد زندانی هستند و تاکنون هیچ مرجع و نهادی وضعیت آنها را مورد بررسی و پیگیری قرار نداده است.
در ادامه این بیانیه آمده است عثمان مصطفی پور، ابراهیم خورندی، محمد وارونه، خالد استادقادری، عزیز محمدجانی، حسین کرمی، محمدامین فروتن، اسعد مازوجی، خالد فریدونی، عمر تقی پور، محمد نظری، سید طاهرعبداله پور، رسول عبداله پور، سعید سنگر، حسین حمزه ولی شجاع، حسن محمودی، حامد مینازاده، ناصر ساطوری، مهدی زایله، مجید رحمانی، محمود رحمانی، محمد ویسی، حبیب اله نادری، مسعود حسین پناه، جمال زارعی، آزاد صادقی، توفیق مرادی، ناصر صدقی، سیدحجت ابراهیمی، جمال حسینی و انور عزیزی، تنها تعدادی از این زندانیان سیاسی کرد هستند. این زندانیان که توسط دادگاه انقلاب اسلامی مورد محاکمه قرارگرفته اند، عمدتا محکوم به اعدام با درجه ای تخفیف به حبس ابد و یا دارای محکومیت بیش از 20 سال زندان هستند. برخی از این زندانیان 10 تا 15 سال از مدت محکومیت را متحمل شده اند.
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن اعلام وضعیت دردناک و توصیف ناپذیر زندانیان سیاسی کرد ، براین باور است که این زندانیان از سوی دادگاهی که منطبق بر اصول متداول و استاندارهای جهانی نبوده، محاکمه و محکوم شدند و از حق داشتن وکیل و یک محاکمه علنی و عادلانه محروم بوده اند.
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از تمامی مراجع، محافل، مجامع و نهادهای مدافع حقوق بشر ایرانی و جهانی درخواست می نماید نسبت به وضعیت زندانیان سیاسی کرد بی تفاوت نمانند و برای آزادی آنان تلاش کنند.
5 مهر 1384/ 27 سپتامبر 2005
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?