وبلاگ خبری پن‌لاگ: گزارش مرگ یک کارتن خواب؛

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: گزارش مرگ یک کارتن خواب؛ خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Saturday, December 03, 2005
 

گزارش مرگ یک کارتن خواب؛

خبرگزاری فارس
عكاس و خبرنگار خبرگزاري فارس به پيشنهاد دو تن از دانشجويان دانشگاه امام‌صادق(ع) و به همراه آنان تصميم گرفتند به بررسي ميداني پديده كارتن‌خوابي در سطح شهر بپردازند و هنگامي كه حدود ساعت 1 نيمه شب به بوستان بهاران واقع در خيابان شوش رسيدند تقريباً مطمئن بودند كه تعدادي از كارتن‌خواب‌ها را در اين پارك خواهند يافت.


خبرنگار حين جستجو در محوطه پارك با فردي مواجه شد كه در نگاه اول زير يك چراغ نوراني به خواب عميقي فرو رفته است. حالت بدن فرد طرز عجيبي داشت و اين چنين وانمود مي‌كرد كه كارتن‌خوابي است كه از شدت ضعف به خواب رفته است. مجموع اين عوامل كافي بود كه خبرنگار توجه عكاس را به اين صحنه جلب كند.
در نگاه اول هيچكدام از 4 نفري كه اين فرد را ديدند فكر مرده بودن او به ذهنشان متبادر نشد. به همين خاطر عكاس با رعايت سكوت كامل با نزديك شدن به او از زاوياي مختلف از وي عكس گرفت. با گذشتن دقايقي دانشجويان تصميم گرفتند با تماس با تلفن 110 اين مسئله كه يك كارتن‌خواب با وضعي نابسامان در پارك نياز به كمك دارد را گزارش دهند. اما با اين اظهارات مواجه شدند كه اين مسئله مربوط به بهزيستي است و هنگامي به پليس مربوط مي‌شود كه حالت اضطراري پيدا كند. شماره تلفن 137 هم كه به منظور جمع‌آوري كارتن‌خواب‌ها سال گذشته در اختيار مردم قرار گرفته بود، پاسخگوي اين تماس نبود.
در همين حال دانشجويان با ديدن اتومبيل پليسي كه در حال گذر بود با تكان دادن دست توجه افسر را به خود جلب كردند و براي او در حالي كه هنوز سوار اتومبيل بود مسئله را توضيح دادند. حركت آهسته اتومبيل و روشن خاموش شدن پشت سر هم چراغ‌هاي ترمز عقب كه نشان از ترديد افسر و سرباز داخل اتومبيل داشت سرانجام با توقف كامل خودرو به پايان رسيد.
سروان نيروي انتظامي با ديدن مرد خوابيده از دانشجويان پرسيد كه آيا مي‌دانند او زنده است يا نه؛ اما سرباز با ديدن او از دور خطاب به افسر مافوق خود گفت: "جناب سروان، مرده است" و خطاب به خبرنگار فارس گفت كه شبي 7 تا 8 مورد فوت توسط كلانتري 16 گزارش مي‌شود كه حدود 80 درصد آن را معتادان و 20 درصد را كارتن‌خواب‌ها تشكيل مي‌دهند. از لحاظ گزارش تلفات معتادين كلانتري اين منطقه درجه الف را دارد
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?