وبلاگ خبری پن‌لاگ: یک میلیارد دلار موشک برای حفظ عبای صدارت

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: یک میلیارد دلار موشک برای حفظ عبای صدارت خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Saturday, December 03, 2005
 

یک میلیارد دلار موشک برای حفظ عبای صدارت

لیلا جدیدی

روزنامه اقتصادی وداماستی، چاپ روسیه، از خرید دست و دلبازانه جمهوری اسلامی که جمع کل آن مبلغی نزدیک به یک میلیارد دلار است، از این بازار خبر داده است.

روزنامه مذکور گزارش می کند که ملاها 29 دستگاه راکت ضد موشک از نوع تور- ام 1 از روسیه خریداری کرده اند. موشکهای مذکور می تواند تا 48 هدف را در ارتفاع شش هزار متری ردیابی کند و دو هدف را همزمان مورد حمله قرار دهد. گفته می شود که این خرید و فروش با موازین سودجویانه بین المللی هم مغایرتی ندارد.

این اختصاص هزینه "اقتصادی" که در مسیر "خدمت به مردم" - همانی که رییس جمهور رژیم لاف آنرا می زند - تنها به منظور تفریح در صرف دلارهای نفتی انجام نشده بلکه، اهداف چند گانه ای را از سوی دو طرف معامله جوش داده است.

روسیه از رژیم باج می گیرد و در مقابل، سر جامعه بین المللی را به پرسه زدن در موضوعات هسته ای گرم می کند. در همین حال، ملاها با یک تیر دو نشان می زنند و ضمن پرداخت مخارج دوستی با این کشور، برای نیروگاه های هسته ای خود نیز راکت ضد موشک دست و پا می کنند.

ابر و باد و خورشید و فلک در کارند تا روسیه به قدرت اقتصادی خود افزوده و ادعا کند، با فروش سلاح تعادل را در منطقه حفظ می کند و جمهوری اسلامی نیز بمب اتمی خود را که در حال ساختن است، از پیش حفاظت کند و از سوی دیگر خود را از خطر سرنگونی برهاند.

در این میان برای حکومت ولی فقیه مهم نیست که مرگ روزانه 7- 8 کارتن خواب و دیگر فجایع تکان دهنده ناشی از فقر در کنار مخارج یک میلیاری برای جنگ و کشتار قرار بگیرد زیرا ، از همان ابتدا هم کاری به این کارها نداشت.
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?