وبلاگ خبری پن‌لاگ: گزارش تصویری از مراسم بزرگداشت اکبر محمدی در آمل و بيوگرافی کوتاهی از زندگی وی

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: گزارش تصویری از مراسم بزرگداشت اکبر محمدی در آمل و بيوگرافی کوتاهی از زندگی وی خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Tuesday, August 08, 2006
 

گزارش تصویری از مراسم بزرگداشت اکبر محمدی در آمل و بيوگرافی کوتاهی از زندگی وی


vancity.blogfa.com : اکبر محمدی در استان سرسبز و خرم مازنداران ، در سرزمین مازیار و مجاورت خاک بابک خرمدین و در یک خانواده متوسط در آمل چشم به جهان گشود در سال 1373 پس از پایان تحصیلات متوسطه به تهران آمد و پس از شرکت در کنکور سراسری در دانشکده علوم بهزیستی و توانبخشی دانشگاه تهران در رشته مدد کاری اجتماعی وارد دانشگاه شد .
وی بعنوان یک دانشجوی آزادی خواه با دیدن بی عدالتی های موجود در جامعه و فقدان آزادی ، در دانشکده فعالیت سیاسی را آغاز کرد و پس از کشته شده فروهر ها در سال 1377 ، و بر ملا شدن شیوه این کشتارتوسط روزنامه سلام و توقیف آن ، تظاهراتی از سوی دانشجویان دانشگاه ها آغاز شد ، که از 18 تیر ماه سال 1378 به مدت چند روز تهران و چند شهر دیگر را در نا آرمی فرو برد و سرانجام منجر به سرکوبی این جنبش و دستگیری وی و برادر بزرگش منوچهر محمدی شد . وی در طی سالیان زندان به دلیل غیبت زیاد از دانشگاه اخراج شد . او به مدت 7 سال در زندانهای جمهوری اسلامی ، زندان توحید ، زندان اوین زیر وحشیانه ترین شکنجه های وزارت اطلاعات قرار گرفت و به عنوان اسطوره مقاومت از سوی جنبش دانشجویی انتخاب شد . وی یکی از اعضای شورای مرکزی اتحادیه ملی بود . و در پی تظاهرات 18 تیر به عنوان متهم ردیف دوم قیام کوی دانشگاه به اعدام محکوم و با درخواست علی خامنه ای با دو درجه تخفیف به 15 سال زندان محکوم شد .
در پی شکنجه های وزارت اطلاعات در زندان توحید و 209 اوین انواع شکنجه های روحی و جسمی را تحمل کرد .
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?