وبلاگ خبری پن‌لاگ: نگرانی نسبت به وضعیت کیانوش سنجری

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: نگرانی نسبت به وضعیت کیانوش سنجری خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Saturday, October 14, 2006
 

نگرانی نسبت به وضعیت کیانوش سنجری


کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر
بنا بر گزارشهای رسیده در طی چند روز گذشته نیمی از بازداشت شدگان ناآرامی های شنبه شب در تهران از زندان اوین آزاد گشته اند. این افراد که عموما نقشی در این تجمع نداشته و تنها به عنوان تماشاچی در آنجا حضور داشته اند. پس از آزادی از برخوردهای شدید صورت گرفته با بازداشت شدگان خبر داده و اعلام کردند دستگیرشدگان از کمبود غذا و امکانات بهداشتی در زندان رنج میبرند.
گزارش دیگری از زندان اوین حاکی است که یکی از افراد بازداشت شده در جریان این ناآرامی، به دلیل شدت جراحات وارده، ساعت ۱۵:۳۰ روز سه شنبه ۱۸ مهر ماه در بهداری بند ۲۰۹ جان باخت. هنوز صحت این خبر از سوی منبع دیگری تایید نشده است.
در این حال با وجود گذشت یک هفته از دستگیری آیت الله بروجردی و سرکوب تجمع هواداران وی، از سرنوشت کیانوش سنجری وبلاگ نویس و عضو جبهه متحد دانشجویی که در جریان این تجمع بازداشت شده بود، اطلاعی در دست نیست. این در حالی است که روزنامه "رسالت" ارگان رسمی حکومت در قسمتی از خبر خود در مورد ناآرامی شنبه شب آورده است "در اين آشوب‌طلبى يک عنصر سابقه‌دار به نام کيانوش که در آشوب‌طلبى‌هاى سال 78 کوى دانشگاه نقش موثر داشت، بازداشت شده است."
منابع آگاه احتمال میدهند اشاره روزنامه رسالت به بازداشت کیانوش سنجری حاکی از این است که وزارت اطلاعات قصد پرونده سازی علیه وی را دارد. این روزنامه پیش از این در مورد اعترافات دکتر رامین جهانبگلو نیز خبر داده بود.
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?