وبلاگ خبری پن‌لاگ: سفر پاپ به ترکیه؛ مخالفت با تظاهرات اسلامگرایان

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: سفر پاپ به ترکیه؛ مخالفت با تظاهرات اسلامگرایان خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Monday, November 27, 2006
 

سفر پاپ به ترکیه؛ مخالفت با تظاهرات اسلامگرایان

به گزارش خبرگزاری روسی نووستی، شورای مفتیان روسیه تظاهرات علیه سفر پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر کاتولیکهای جهان به ترکیه که توسط احزاب رادیکال ترکیه برگزار می شود را محکوم کرد.
"دامیر گیزاتولین" معاون رییس شورای مفتیان روسیه به «نووستی» گفت: "ما از این اعتراضات حمایت نمی کنیم. این کار سازنده ای نیست. ما همواره معتقدیم که دیالوگ برای ایجاد هارمونی حیات و صلح میان پیروان مذاهب و ملل مختلف مهم و لازم می باشد".
به گفته وی تظاهرات کسانی که تمایل ندارند که بندیکت شانزدهم به استامبول وارد شود منعکس کننده نظر اکثریت ترکیه نیست. در حدود 100 هزار نفر از عالمان ترکیه مانند مقامات این کشور نظر مثبتی نسبت به این دیدار ابراز می کنند.
اعتراض نژاد پرستان ترکیه و اسلام گرایان بر علیه سفر پاپ به ترکیه چندین ماه است که ادامه دارد. نارضایتی اعتراض کنندگان به خاطر سخنرانی پاپ در دانشگاه شهر رگسنبورگ آلمان در ماه سپتامبر است زمانی که وی اظهارات امپراطور بیزانسی "مانوئل پالئولوگ دوم" را در باره اسلام که از نظر مسلمانان توهین آمیز می باشد بیان کرده و نقطه نظر خویش را در رابطه با آن ذکر نکرد.
حکومت ترکیه قول داده که تمامی تدابیر لازم را برای تامین امنیت دیدار پاپ که قرار است از روز 7 لغایت 10 آذرماه انجام شود را بکار بندند.
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?