وبلاگ خبری پن‌لاگ: آتش زدن تصاویر احمدی نژاد در شهر جبلیه لبنان

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: آتش زدن تصاویر احمدی نژاد در شهر جبلیه لبنان خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Tuesday, December 12, 2006
 

آتش زدن تصاویر احمدی نژاد در شهر جبلیه لبنان

به گزارش خبرگزاری فرانسه، حزب الله لبنان برای دومین بار هواداران خود را به برگزاری تظاهرات خیابانی در مرکز بیروت فراخوانده است. این تظاهرات قرار است بعدازظهر امروز برگزار شود.
دولت لبنان برای حفظ آرامش تدابیر امنیتی در مراکز اصلی بیروت را افزایش داده است.
تلاش حزب الله و رژیمهای تهران و دمشق برای ساقط کردن دولت فواد سینیوره در حالی دنبال می شود که روز گذشته امیل لحود، رئیس جمهور دست نشانده رژیم بشار اسد، از امضای طرح تشکیل دادگاه بین المللی برای محاکمه عاملان ترور رفیق حریری خودداری کرد.
از سوی دیگر مفتی اهل سنت لبنان در اعتراض به اقدامات بی ثبات کننده حزب الله و حامیانش گفته است براندازی دولت در خيابان را به هيچ وجه اجازه نخواهيم داد.
وی ساقط كردن دولت را خط قرمز دانست و گفت براندازی دولت از طريق تظاهرات خيابانی، خط قرمز است كه به هيچ وجه به آن اجازه نخواهيم داد.
فواد سينيوره و گروههای طرفدار او تا کنون از فراخواندن حاميان دولت برای تظاهرات پرهیز کرده و تنها بخشی از نیروهای پلیس و ارتش لبنان را برای حفظ نظم در سطح شهر مستقر کرده اند. با این حال شبکه خبری العربیه گزارش داد شماری زیادی از طرفداران دولت سینیوره روز گذشته در شهر جبلیه گردآمده و علیه مخالفان دولت دست به تظاهرات زدند.
تلویزیون العربیه صحنه هايی را نشان داد که در آن برخی از تظاهرکنندگان تصاویر امیل لحود، رئیس جمهور لبنان، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و احمدی نژاد را آتش می زدند.
یکی از تظاهرکنندگان گفت دولت لبنان توسط مجلس نمایندگان انتخاب شده و در حال حاضر با یک حرکت کودتايی از سوی حزب الله که مورد حمایت رژیمهای تهران و دمشق است، مواجه شده است.
وی گفت در تمام مناطق مردم می گویند نه به رژیم دمشق، نه به رژیم تهران، بله به لبنان آزاد و مستقل.
در همین حال روزنامه‌ يديوت‌ آهارونوت‌، چاپ اسرائیل در شماره امروز خود نوشت اعضای شبکه ترور القاعده‌ در ماههای اخیر به‌ جنوب‌ لبنان‌ نفوذ کرده‌ اند.
خبرگزاری فرانسه که این خبر را مخابره کرده به نقل از يديوت‌ آهارونوت‌ نوشت اين‌ افراد‌ تلاش می کنند تا با اقدامات‌ تحريک‌ آميز خود آتش بسی‌ را که‌ از اواسط ماه اوت‌ در پی‌ تصويب‌ قطعنامه‌ 1701 شورای امنیت برقرار شده است، بهم بزنند.
معاون وزیر دفاع اسرائیل نیز امروز طی سخنانی در رادیوی این کشور، تظاهرات خیابانی حزب الله در بیروت را اقدامی دانست که از سوی محور شر سازماندهی شده است و گفت رژیم تهران تلاش دارد سلطه شوم خود را در منطقه از لبنان تا افغانستان بگستراند.
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?