وبلاگ خبری پن‌لاگ: حساب ذخيره ارزی رژیم تهران وضعيت مناسبی ندارد

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: حساب ذخيره ارزی رژیم تهران وضعيت مناسبی ندارد خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Monday, January 08, 2007
 

حساب ذخيره ارزی رژیم تهران وضعيت مناسبی ندارد

حساب ذخيره ارزی رژیم تهران وضعيت مناسبی ندارد
عضو كميسيون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس‌‏هفتم گفت: در شرايط كنوني كشور با توجه به موضوع پرونده هسته‌‏اي، رويه دولت در خالي كردن حساب ذخيره ارزي اشتباه بزرگي است.
رسول صديقي، نماينده بناب در گفت‌‏وگو با خبرنگار پارلماني" ايلنا" با تاكيد بر اينكه حساب ذخيره ارزي وضعيت مناسبي ندارد، گفت: با توجه به كاهش قيمت نفت كه در اين چند سال بي‌‏سابقه بوده و با اين اوضاع قطعنامه شوراي امنيت، نبايد حساب ذخيره را خالي كنيم.
عضو فراكسيون اقليت مجلس‌‏هفتم خاطرنشان كرد: اگر قضيه تحريم‌‏ها جدي‌‏تر شود، كشور خسارت مي‌‏بيند، بنابراين دولت بايد فكري كند و براي هر موضوع لايحه برداشت از حساب ذخيره مجلس نياورد.
وي با اشاره به لايحه متمم بودجه سال 85 گفت: دولت قرار بود در سال 85 يك لايحه متمم بودجه براي بخش عمراني بياورد اما در لايحه متممي كه آورده 50 درصد آن مربوط به بودجه اجرايي است و تنها 500/1 ميليارد تومان آن براي بودجه عمراني پيش‌‏بيني شده است.
صديقي ادامه داد: اسم اين لايحه متمم بودجه سال 85 است اما ما تنها يك متمم براي سال 85 نداشتيم و در سال جاري بيش از چندين متمم براي برداشت از حساب ذخيره ارزي به مجلس آورد.
عضو كميسيون برنامه و بودجه و محاسبات تاكيد كرد: متاسفانه نظام بودجه‌‏ريزي كشور مناسب نيست و ما شاهد هستيم هر سال اكثر دستگاهها با كسري بودجه مواجه مي‌‏شوند.
وي تصريح كرد: بهترين بودجه‌‏ريزي، بودجه‌‏اي است كه در سال متمم نداشته باشد اما در همين سال 85 در عمل ما چندين متمم داشتيم.
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?