وبلاگ خبری پن‌لاگ: دستگیرشدگان اربیل عراق با سپاه پاسداران ارتباط دارند

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: دستگیرشدگان اربیل عراق با سپاه پاسداران ارتباط دارند خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Saturday, January 13, 2007
 

دستگیرشدگان اربیل عراق با سپاه پاسداران ارتباط دارند

خبرگزاری فرانسه از واشنگتن به نقل از وزارت امور خارجه آمریکا گزارش داد افرادی که روز گذشته در اربیل دستگیر شدند، با سپاه پاسداران در ارتباط هستند.
تام کیسی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این باره گفت اطلاعاتی در دست است که نشان از ارتباط افراد دستگیرشده و محل اقامات آنان با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دارد.
وی گفت دستگیرشدگان جزو افرادی بشمار می روند که در عراق به ایجاد خشونت دست می زنند.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود هیچیک از افراد دستگیرشده دارای گذرنامه دیپلماتیک نیست و محلی نیز که در آن اقامات داشتند، یک مرکز دیپلماتیک بشمار نمی رود.
پبش تر همین خبرگزاری از بغداد به نقل از سخنگوی ارتش آمریکا در عراق گزارش داده بود که یکی از دستگیرشدگان شهر اربیل آزاد شده است.
ارتش آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد یکی از افرادی که روز گذشته در جریان تهاجم به محلی در اربیل دستگیر شده بود، آزاد شده اما پنج نفر دیگر همچنان در بازداشت بسر می برند.
ارتش آمریکا در بیانیه خود گفته است این پنج نفر تحت بازجويی قرار دارند و پس از انجام تحقیقات و بازرسی از مدارک و لوازمی که در محل دستگیری آنان بدست آمده، مشخص خواهد شد که تا چه حد در عملیات غیرقانونی و یا تروریستی دست داشته اند.
در این بیانیه همچنین آمده است که افراد دستگیرشده تابعیت ایرانی دارند و از نزدیک با شبکه هايی که قصد ضربه زدن به عراق و نیروهای ائتلاف را دارند، در ارتباط بوده اند.
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?