وبلاگ خبری پن‌لاگ: آخرین وضعیت از پرونده کیوان رفیعی در دادگاه انقلاب

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: آخرین وضعیت از پرونده کیوان رفیعی در دادگاه انقلاب خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Monday, January 15, 2007
 

آخرین وضعیت از پرونده کیوان رفیعی در دادگاه انقلاب

بنا بر گزارشات رسیده، قاضی دادگاه انقلاب - شعبه 14 (سادات) اعلام کرد به دلیل ناقص بودن پرونده آقای کیوان رفیعی قادر به صدور حکم نمی باشد.
در پی پرونده سازی های وزارت اطلاعات برای آقای کیوان رفیعی و 3 جلسه باز پرسی در شعبه 14 دادگاه انقلاب و تشکیل دو دادگاه برای او قاضی پرونده اعلام کرد به دلیل نواقص در پرونده قادر به صدور حکم نمی باشد و پرونده وی را برای بازبینی مجدد به دادسرا برگشت داده است.
قاضی پرونده با اعلام این خبر گفته است که به این زودی برای وی حکم صادر نخواهد شد. با توجه به وخامت حال کیوان رفیعی نگهداری او در بند 209 زندان اوین و در شرایط نامناسب باعث بروز خطرات جانی برای این زندانی است. اما مامورین وزارت اطلاعات با اصرار در نگهداری او در سلول انفرادی نگرانی را بر خانواده وی حاکم کرده اند.
لازم به ذکر است دادگاه آقای رفیعی پیش از این به شکل کاملا متفاوتی تشکیل شد. در این دادگاه نه وکیل آقای رفیعی وجود داشت و نه دادستان تا از کیفر خواست دفاع کند و همچنین هیات منصفه نیز حضور نداشت. (دادگاه کاملا غیرقانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی )
وزارت اطلاعات برای اعمال فشار روحی بر کیوان رفیعی قصد داشت یکی از زندانیان القاعده را به سلول او منتقل نماید که با اعتراض کیوان رفیعی و در خواست برای انتقال به بند عمومی روبرو شد، مامورین وزارت اطلاعات زندانی مزبور را از سلول او خارج کردند.
کیوان رفیعی که اکنون با بیماری آنفولانزا در بند 209 زندان اوین دست و پنجه نرم می کند پیش از این به دلیل نگهداری بیش از شش ماه در سلول انفرادی و عدم تحرک روزانه دچار عفونت جسمی شدیدی شده است . او در صورت مصرف غذا دچار تهوع و درد ممتد در دستگاه گوارشی می شود .
فعالان حقوق بشر در ایران با اعلام نگرانی شدید نسبت به وضعیت کیوان رفیعی از کلیه سازمان های حقوق بشری برای نجات جان این زندانی استمداد می طلبد .
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?