وبلاگ خبری پن‌لاگ: اعتراض گسترده مردم کردستان به فضای اختناق و سرکوب

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: اعتراض گسترده مردم کردستان به فضای اختناق و سرکوب خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Monday, January 15, 2007
 

اعتراض گسترده مردم کردستان به فضای اختناق و سرکوب

مردم كردستان و فعالان جنبشهاي دانشجويي، كارگري، زنان و فعالان سياسي و مدني و حقوق بشري كردستان در استقبال از روز ملي كردستان و در اعتراض به بازداشتها و تشديد فضاي اختناق و سركوب در كردستان روزه سياسي ميگيرند
خبرگزاری دیده بان حقوق بشر کردستان: مردم کردستان همگام با زندانیان سیاسی دربند جمهوری اسلامی روزهای 28 و 29 و 30 دی ماه جاري (18 و 19 و20 ژانويه 2007) با گرفتن روزه سیاسی به استقبال از دوم بهمن "روز ملی کردستان" می روند.
این روزه سیاسی در اعتراض به بازداشت های گسترده اخیر و افزایش فشارها بر فعالان سیاسی و مدنی و تشدید فضای اختناق و سرکوب در کردستان صورت خواهد گرفت.
گفتني است فعالان جنبشهاي دانشجویی، کارگری، زنان و فعالان سیاسی و مدنی و حقوق بشری کردستان، آمادگی خود را برای مشارکت در این حرکت مدني فراگیر و اعتراضی اعلام نموده اند.
در روزه اعتراضي مردم كردستان شركت مي كنيم
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان در راستاي شركت در روزه اعتراضي و حركت مدني و مسالمت جويانه مردم كردستان در روزهاي 28 و 29 و 30 دي ماه (برابر با روزهاي 18 و 19 و 20 ژانويه) كه در اعتراض به نقض سيستماتيك حقوق شهروندي و حقوق بشر و بازداشتهای گسترده شهروندان و افزایش فشارها بر فعالان سیاسی و مدنی و تشدید فضای سرکوب و خفقان در کردستان، صورت ميگيرد، فعالانه شركت مي كند.
اين سازمان ضمن گرامي داشت دوم بهمن روز ملي كردستان، از تمامي نهادها، سازمانها، انجمنها و جنبشهاي مدني و دانشجويي و كارگري و زنان و فعالان عرصه هاي سياسي و مدني و حقوق بشري دعوت ميكند در اين روزه اعتراضي – نمادي مردم كردستان فعالانه شركت نمايند.
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان مطالبه حقوق شهروندي- انساني، حقوق اساسي و حقوق ملي و حق اعتراض به نقض اين حقوق را كه در چارچوبهاي منشور حقوق بشر و در انطباق با اصول آن و بصورتهاي متمدنانه مطرح و مطالبه ميگردد، ارج مي نهد.
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?