وبلاگ خبری پن‌لاگ: دستگیرشدگان اربیل اعضای نیروی قدس سپاه پاسداران هستند

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: دستگیرشدگان اربیل اعضای نیروی قدس سپاه پاسداران هستند خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Monday, January 15, 2007
 

دستگیرشدگان اربیل اعضای نیروی قدس سپاه پاسداران هستند

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از بغداد، ارتش آمریکا امروز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد دستگیرشدگان اربیل در شمال عراق از اعضای نیروی قدس سپاه پاسداران بشمار می روند.
نیروی تروریستی قدس، انجام عملیات برونمرزی سپاه پاسداران از جمله حذف فیزیکی مخالفان جمهوری اسلامی را بر عهده دارد. احمدی نژاد در گذشته در نیروی قدس خدمت کرده است.
در بيانيه ارتش آمریکا آمده است دستگیرشدگان اربیل به نیروهای شبه نظامی و شورشی در عراق حمایتهای مالی و لجستیکی می رساندند و به آنها در زمینه ساخت محموله ‌های انفجاری کمک می کنند. شبه نظامیان عراقی توسط سپاه پاسداران آموزش ميبينند تا نيروهاى ائتلاف در عراق را مورد حمله قرار داده و ثبات اين كشور را به مخاطره بیندازند.
در ادامه این بیانیه آمده نيروهای آمريكايی به فعاليت خود برای ممانعت از ورود افراط‌‏گرايان به داخل خاک عراق ادامه می دهند، افراط‌‏گرايانی كه از خارج از مرزهای عراق هدایت می شوند.
ارتش آمریکا در بیانیه خود، ممانعت از ورود نیروهای افراطگرا به عراق را بخشی از یک طرح گسترده ‏دانست. دستگیری اعضای نیروی قدس سپاه پاسداران نیز در چهارچوب همین طرح گسترده می گنجد.
یک مقام وزارت دفاع آمریکا نیز در همین زمینه اعلام کرد عملیات ارتش آمریکا درعراق، از جمله علیه جمهوری اسلامی، تهاجمی تراز گذشته خواهد بود، زیرا آمریکا اکنون رژیم تهران را بعنوان بزرگترین تهدید علیه منافع خود در خاورمیانه تلقی میکند.
براساس بياينه ارتش آمریکا در عراق، ساختمانی که در آن اعضای نیروی قدس سپاه پاسداران در اربیل دستگیر شدند، دارای موقعيت دیپلماتیک نبوده است.
در همین حال به گزارش خبرگزاری فرانسه از تهران، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی امروز اتهامات وارده از سوی ایالات متحده علیه دستگیرشدگان روز پنج شنبه اربیل را رد کرد.
روزنامه حكومتی کیهان طی مقاله ای با اشاره به طرح جدید آمریکا برای عراق از جمله نوشت "بوش در نطق خود می گوید كلیدی ترین عامل برای موفقیت استراتژی جدیدش در عراق این است كه جلوی نفوذ ایران و سوریه را در این كشور بگیرد. او تاكید می كند از این پس متعهد است كه چنین بكند. وقتی دقیق می شویم در سخنان بوش كمتر نشانی از سوریه هست. او بیشتر از ایران سخن می گوید. آیا بوش قصد دارد با ایران درگیر شود؟ این سؤالی است كه باید فهمید استراتژی جدید در عراق چگونه به ‌آن پاسخ می گوید. كاندولیزا رایس بلافاصله بعد از نطق بوش تاكید كرده است كه آمریكا در عراق بیكار نمی نشیند تا ایران را تماشا كند و این یعنی ایران باید هزینه حضورش در عراق را بپردازد."
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?