وبلاگ خبری پن‌لاگ: همه مردم دچار عوارض آلودگی هوا می ‌شوند

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: همه مردم دچار عوارض آلودگی هوا می ‌شوند خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Tuesday, January 30, 2007
 

همه مردم دچار عوارض آلودگی هوا می ‌شوند

خبرگزاری حکومتی فارس: همه افرادي كه در مناطق تحت شرايط "هشدار" سكونت دارند يا تردد مي‌كنند تحت تأثير عوارض خفيف آلودگي هوا قرار مي‌گيرند اما بيماران قلبي و تنفسي، كودكان و افراد مسن بيش از همه دچار اين عوارض مي‌شوند. سعيد متصدي، متخصص بهداشت محيط و آلودگي هوا و عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي بهشتي‌ افزود: سردرد، سرگيجه، سوزش چشم، بي‌حوصلگي از جمله عوارض خفيف آلودگي هواست كه در همه افراد ديده مي‌شود و البته گروه‌هاي خاص از جمله بيماران، كودكان و سالمندان بيش از همه تحت تأثير اين عوارض هستند.
وي افزود: بر اساس اطلاعات موجود به طور كلي سالانه بين 5 تا 6 هزار نفر بر اثر آلودگي هوا در شهر تهران جان خود را از دست مي‌دهند كه بيش‌تر اين مرگ‌ها به علت آلودگي هوا در روزهايي است كه در وضعيت هشدار يا اضطرار قرار داريم.
وي اضافه كرد: افرادي كه در برابر آلودگي هوا بيش‌تر در معرض خطر‌ند شامل بيماران قلبي ـ عروقي، بيماران تنفسي، كودكان، ‌افراد مسن، ورزشكاران و افرادي هستند كه در اين روزها فعاليت و تحرك بدني بيش‌تري دارند ولي به طور كلي همه مردمي كه در شرايط هشدار آلودگي هوا قرار مي‌گيرند تحت تأثير عوارض خفيف تا شديد آلودگي هوا هستند.
متصدي گفت: مهم‌ترين توصيه‌اي به مردم در شرايط هشدار اين است كه تا جاي ممكن از تردد با خودرو و فعاليت‌هاي بدني خودداري كنند و در خانه بمانند تا دچار آسيب‌هاي كم‌تري از آلودگي هوا بشوند.
وي اضافه كرد: در شرايط بحراني هوا براي كاهش صدمات ناشي از آلودگي هوا وظايفي به عهده دولت است كه تعطيل كردن مدارس و برخي محيط‌هاي كاري به خصوص صنايع و جلوگيري از تردد غير ضرور خودروها از جمله آن است.
وي گفت: اقداماتي از قبيل نوشيدن يا مصرف برخي قرص‌ها را به هيچ‌وجه براي كاهش صدمات ناشي از آلودگي هوا به مردم توصيه نمي‌كنيم زيرا اين مواد در جاي خود عوارض ديگري را به همراه دارند.
وي افزود: مهم‌ترين آسيب ناشي از آ‌لودگي هوا ورود مونوكسيد كربن به ريه و ايجاد كربوكسي هموگلوبين به جاي اكسي هموگلوبين است كه عوارض شديد، تا مرز خفگي، حالت كما و مرگ را به دنبال دارد.
وی اضافه كرد: اگر چه آمار دقيقي از ميزان مرگ و مير و آسيب ديدگان ناشي از آلودگي هوا در دست نيست اما قطعاً در روزهاي آلوده هوا شاهد افزايش مرگ و مير و افزايش بيماري‌هاي مختلف هستيم‌.
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?