وبلاگ خبری پن‌لاگ: هشدار مجدد بوش به ایران در مورد عراق

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: هشدار مجدد بوش به ایران در مورد عراق خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Tuesday, January 30, 2007
 

هشدار مجدد بوش به ایران در مورد عراق

جورج بوش، رییس جمهوری آمریکا هشدار داد در صورتی که ایران اقدامات نظامی خود را در عراق گسترش دهد و نیروهای آمریکایی و شهروندان عراقی را تهدید کند با پاسخ قاطعی روبرو خواهد شد.
آقای بوش در مصاحبه با رادیو ملی آمریکا (NPR ) در پاسخ به سئوالی در مورد اینکه به دنبال تایید کنگره برای اقدام احتمالی علیه ایران خواهد بود گفته است که وی هیچ قصدی برای حمله به ایران ندارد اما اقدامات لازم را برای محافظت از نیروهای آمریکایی انجام خواهد داد.
اظهارنظر جدید آقای بوش درحالی صورت می گیرد که سفير ايران در عراق در گفتگو با روزنامه نیویورک تایمز از عزم کشورش برای گسترش روابط و تقويت حضور اقتصادی در عراق خبر داده بود.
مقام های آمريکايی نسبت به اين اظهارات ابراز ترديد کرده و گفته اند عملکرد جمهوری اسلامی تا کنون "چيزی خلاف اين را نشان می دهد."
گوردون جاندرو، سخنگوی شورای امنيت ملی آمريکا نیز اعلام کرده که واشنگتن از هر تصميم ايران برای بر عهده گرفتن نقشی سازنده در عراق استقبال می کند اما افزوده که "تا کنون شاهدی بر اين مدعا ديده نشده و هر چه بوده خلاف اين بوده است."
دولت آمريکا ايران را متهم می کند که با برخی گروه های شورشی در عراق مرتبط است و از اين طريق در کشته شدن سربازان آمريکايی نقش دارد. مقام های ايرانی همواره اين اتهام را رد کرده و حضور نيروهای ائتلاف در عراق را عامل نا امنی و خشونت های فرقه ای دانسته است
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?