وبلاگ خبری پن‌لاگ: دانشجویان را با چشم بند به اماکن نامعلوم انتقال می دهند

به وبلاگ خبری پن‌لاگ: دانشجویان را با چشم بند به اماکن نامعلوم انتقال می دهند خوش آمدید | صفحه اصلی | تماس با ما
~   بایگانی   ~
~    تیتر آخرین اخبار    ~
~   رابطه ها   ~
وبلاگ پن‌لاگ
~    وبلاگ اعضای پن‌لاگ    ~

Thursday, December 08, 2005
 

دانشجویان را با چشم بند به اماکن نامعلوم انتقال می دهند

بر اساس گزارش خبرنگار روز از تهران، وزارت اطلاعات دولت جدید، موج جدیدی از احضار های تلفنی و تهدید فعالین دانشجویی را آغاز کرده است. به موجب این گزارش ها، اعضای دفتر تحکیم وحدت و سایر فعالین مستقل دانشجویی، با تلفن، به صورت شفاهی به هتل ها و اماکن ناشناخته احضار می شوند و مورد بازجویی های طولانی قرار می گیرند. حتی در برخی از موارد با احضار شدگان در خیابان قرار می گذارند و سپس با چشم بند آنها را به اماکن نامعلوم انتقال می دهند.بازجوییها که گاه تا چند ساعت به طول می انجامد، حول محور فعالیت های دانشجویی، برنامه های دانشجویان برای آینده و کسب اطلاعات در موردسایر فعالین دانشجو است. از جمله دانشجویان احضار شده باید به این سئوالات پاسخ بدهند که چه کسانی بیانیه های دانشجویی را می نویسند، سخنانان مراسم های دانشجویی چه کسانی هستند، قرار است در چه زمینه هایی سخن بگویند، برنامه بعدی دانشجویان چیست و...دانشجویانی که مورد بازجویی قرار می گیرند، ملزم به همکاری با مامورین هستند و در صورت تمرد، مورد تهدید شخصی و خانوادگی قرار می گیرند. در چند مورد، به دانشجویان گفته اند اگر همکاری نکنند، اتهامات مختلف و پرونده سازی های سنگین در انتظار آنهاست. در بعضی موارد نیز با به تلفن به اعضای خانواده دانشجویان، به آنها گفته اند در صورت عدم همکاری، خانواده شان در خطر خواهد بود.
بر اساس این گزارش ها، برخی از فعالین دانشجویی در طول دو سه روز گذشته بیش از یک بار برای بازجویی احضار شده اند و در همه جلسات بازجویی تاکید بر گفتن اسامی فعالین و همچنین برنامه های آتی نهادهای دانشجویی بوده است.
در همین ارتباط، دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر، که مجوز برگزاری مراسم 16 آذر به آنها نیز داده نشد، با نصب پلاکارد بزرگی بر سر در این دانشگاه، دست به ابتکار جالبی زدند. روی این پلاکارد نوشته شده بود: سخنران، اکبر گنجی
  منبع خبر


نظر شما: Post a Comment

<< Home

Designed by: خُسن آقا This page is powered by Blogger. Isn't yours?